Народно читалище "Пробуда 1934 Заножене" гр. Вършец

Фолклорен събор „Пей, танцувай и на „Зелени дел” се любувай”

201602Съб
/07
кв.Заножене, гр.Вършец

На 2 юли от 10:00 часа ще стартира поредното издание на Фолклорен събор „Пей, танцувай и на „Зелени дел” се любувай”. Събитието се провежда ежегодно и ще се състои на Централния площад в кв.Заножене, гр.Вършец.

Съборът няма конкурсен характер и цели: да се стимулира интереса към традициите, културно-историческото и фолклорно наследство на България; да способства за разнообразието на репертоара на отделните колективи чрез обмяна на опит; да се привлекат участници както от други общини, така и от цялата страна.

Програма:

2 юли 2016г.
начало: 10.00 часа

1. Откриване – ДЮТА „Младост” – НЧ „Пробуда 1934 Заножене”, кв.Заножене
2. Приветствия
3. ДТС „Заноженче” – НЧ „Пробуда 1934 Заножене”, кв.Заножене
4. ФФ „Българка” – НЧ „Цани Иванов 1907”, с.Борован
5. ТС „Арчарица” – НЧ „Образование 1898”, с.Арчар
6. НЧ „Заря 1911”, с.Бутан
Вокална група „Пингвини”
Група за народно пеене
7. ДТФ „Хорце” – НЧ „Нов живот 1900”, с.Владимирово
8. ПГ „Росна китка” – ЦСРИ, с.Бутан
9. НЧ ”Самообразование 1894”, с.Селановци
Певческа група „Хлапета”
Детски танцов състав „Хлапета”
Танцов състав „Северняци”
10. ПГ „Граовска китка” – НЧ „Пробуда 1928”, с.Богданов дол
11. ТГ „Райска Бистрица”, с.Бистрица
12. ЖВГ – НЧ „Отец Паисий”, кв.Симеоново, гр.София
13. ТС – НЧ „Развитие 1926”, с.Антимово
14. ЖВГ – НЧ „Просвета 1915”, гр.Мизия
15. ТС „Камъшица” – НЧ „Владимир Г. Ваков 1899”, с.Комощица
16. ВГ „Авлига” – НЧ „Просвета 1891”, гр.Брусарци
17. КНТ – НЧ „Развитие 1911”, с.Лехчево
18. ГСГШ – НЧ „Просвета 1928”, с.Каменна Рикса
19. СИФ „Аскус” – НЧ „Алекси Беремлиев 1926”, с.Якимово
20. КП „Надежда” – Сдружение на пенсионерите, гр.Монтана
21. ШНТ „Ситница’, гр.Монтана
22. НХ „Пъстренец” – Общински младежки дом, гр.Монтана
23. НЧ „Възраждане 1932”, гр.Бойчиновци
Детски танцов състав „Хорце”
Състав за изворен фолклор „Зеляница”
Фолклорна група
Женски народен хор
Мъжка вокална група
24. СИФ „На мегдана”, гр.Монтана
25. ГНП „Китка” – НЧ „Просвета 1935”, с.Спанчевци
26. ФК „Усмивка” – НЧ „Иван Вазов 1872”, гр.Берковица
27. ПГ „Детелина” – ПК „Козница”, гр.Вършец
28. НЧ „Стубла 2012”, с.Стубел
ТС „Стубла”
Индивидуални изпълнения
29. ПГ „Латинка” – НЧ „Пробуда 1934 Заножене”, кв.Заножене
30. ДЮТА „Младост” – НЧ „Пробуда 1934 Заножене”, кв.Заножене
31. ГОСТИ ОТ СЪРБИЯ
32. Ученически духов оркестър – СОУ „Иван Вазов”, гр.Вършец

13475214_655151884632063_6541146673109165443_o

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1373437025_sam_8773 1373437030_na-novinata

Подобни събития
Разгледайте