Състезанието се проведе на емблематичната за берлинчани 368-метрова телевизионна кула в града. Българското шоу се класира за финал сред още 18 продукции от 7 държави, а след вот на публиката стана ясен и финалистът – създаденият от родните артисти спектакъл, носещ заглавието “Потокът” (The Flow). С 3D мапинг спектакъл, олицетворяващ връзката между човек и технология, българите преобразиха емблематичната за берлинчани 368-метрова телевизионна кула в града.
Това е втората награда, която MP-Studio печели за свое произведение, красящо берлинската телевизионна кула – през 2016 г. те отново получават отличие за своето 3D мапинг шоу, проектирано на нея. Освен това, те са и първият победител в историята на фестивала, извоювайки си първото място за преобразяването на Бранденбургската врата година по-рано – през 2015 г. С тази, наградите, които българските артисти печелят по време на фестивала стават три.
В дните между 5 и 14 октомври, като част от „Фестивал на светлините“, българите преобразиха с впечатляващи 3D мапинг проекции още две от най-известните сгради в германската столица – Бранденбургската врата и Германския исторически музей. Шоуто, което промени облика на Бранденбургската врата, превърна красивия монумент в портал, свързващ световните култури чрез музика, изкуство, архитектура и природа от целия свят. Пътешествието из цялата планета бе посветено на многоликостта Берлин.
Българите създадоха и специална продукция, по случай седемдесетата годишнина от създаването на Израел. Светлинният спектакъл се появи на 300-годишната фасада на най-важната съществуваща барокова сграда в Берлин – Германския исторически музей и разкри пред зрителите богатата култура, история и изкуство на страната.
„Фестивалът на светлините“ в Берлин е един от най-известните фестивали за светлинно шоу в света. Традиционно той се провежда през октомври, като за 14-та поредна година превръща най-известните исторически забележителности, монументи, улици и площади в германската столица в огромна светлинна инсталация.
Съобщи
Тони Титянова