Мартенски музикални дни

201710Пет
/03
26Нед
/03
Фестивалът Мартенски музикални дни съществува от 1961г. и всяка година превръща Русе в столица на музиката.
Фестивалът днес развива широка платформа за стимулиране на млади и талантливи музиканти от цял свят и за реален и активен диалог между изпълнители с различен артистичен и културен бекграунд.

ПРОГРАМА:

10.03. петък, Доходно здание, 19 ч.
СОФИЙСКА ФИЛХАРМОНИЯ
Диригент ЛИО КУОКМАН
Солист СВЕТЛИН РУСЕВ цигулка
К. Илиев – Дивертименто за оркестър
С. Прокофиев – Концерт за цигулка №1
Ал. Скрябин – Симфония №2
________________________________________
11.03. събота, Доходно здание, 12 ч.
Мартенски музикални дни ДЖУНИЪР
ФОРТИСИМО ФАМИЛИЯ
Приказка за Цигулка
СОФИЙСКА ФИЛХАРМОНИЯ
Диригент ПАВЕЛ ЗЛАТАРОВ
Солист СВЕТЛИН РУСЕВ цигулка
с участието на актьорите
ИЛИЯНА КОДЖАБАШЕВА, ДЕЯН АНГЕЛОВ
Програма: А. Вивалди, П. Владигеров
П.И.Чайковски, Н. Паганини
П. Сарасате, К. Гардел
________________________________________
11.03 събота, Доходно здание, 19 ч.
Дуо кончертанте 20  
РОСЕН ИДЕАЛОВ кларинет
ГЕОРГИТА БОЯДЖИЕВА – НИКОЛОВА виолончело
В програмата: творби от П. Хиндемит
В. Казанджиев, Й. С. Бах, Бен-Амос,
Е. М. Маккинли, В. А. Моцарт,
Д. Йосифов, К. Илиев
________________________________________
12.03 неделя, Доходно здание, 11 ч.
Струнен квартет ФРОШ
Д. Шостакович – Струнен квартет №8, оп.110
Д. Йосифов – …Van…
А. Хинастера – Струнен квартет №2
________________________________________
12.03. неделя, Доходно здание, 19 ч.
РУСЕНСКА ФИЛХАРМОНИЯ  Хор ДУНАВСКИ ЗВУЦИ
Диригент ГЕОРГИ ДИМИТРОВ
Солист: ГОТЛИБ ВАЛИШ пиано
ИВАН КОНСУЛОВ баритон
Л.В.Бетовен – Фантазия за пиано, хор и оркестър
Г. Малер – Песни на странстващия калфа
В. А. Моцарт – Концерт за пиано №25
 _______________________________________
13.03. понеделник,  Доходно здание, 19 ч.
ЕВГЕНИ БОЖАНОВ пиано
Програма: Й. Брамс, Р. Шуман
________________________________________
14.03. вторник, Доходно здание, 19 ч.
CLARINET FACTORY
________________________________________
15.03. сряда, Доходно здание, 19 ч.
Сезони
Саксофонене квартет SIGNUM 
MАРТИНАС ЛЕВИЦКИС акордеон
Й. С. Бах – Италиански концерт BWV 971
А. Вивалди – Четирите годишни времена 
П. И. Чайковски – из Годишните времена 
А. Пиацола – Четирите годишни времена
на Буенос Айрес
________________________________________
16.03. четвъртък, Доходно здание, 19 ч.
Амадеус СОФИЙСКА ФИЛХАРМОНИЯ
Солист и концертмайстор СВЕТЛИН РУСЕВ цигулка
Солисти  ЕВГЕНИ БОЖАНОВ пиано
ПАВЕЛ ЗЛАТАРОВ цигулка
В. А. Моцарт – Концертоне за две цигулки, до мажор
В. А. Моцарт – Концерт за пиано №17, сол мажор
В. А. Моцарт – Концерт за цигулка №5, ла мажор
В. А. Моцарт – Концерт за пиано №23, ла мажор
________________________________________
17.03. петък, зала Филхармония, 19 ч.
МАТИАС ГЬОРНЕ баритон
 МАРИЯ ПРИНЦ пиано
с участието на актьора СИМЕОН ЛЮТАКОВ
Й. Брамс – Вокален цикъл Хубавата Магелона
________________________________________
18.03. събота, зала ЕВропа, 11 ч.
Струнен ансамбъл 12 ENSEMBLE
В. А. Моцарт – Струнен квинтет, сол минор
Р. Щраус – Струнен секстет из оп. Капричио 
Д. Табакова – Такива различни пътеки
Р. Щраус – Метаморфози 
________________________________________
18.03. събота, зала ЕВропа, 18 ч.
Заключителен концерт на майсторските класове
по камерна музика и акордеон
________________________________________
19.03. неделя, зала Европа, 11 ч.
МАРИЕТА ПЕТКОВА пиано
Л. В. Бетовен – 5 Багатели оп.126
Л. В. Бетовен – Соната оп. 58, Appassionata
Р. Шуман – Детски сцени оп.15
С. Рахманинов – 5 Прелюда оп.23 и оп.32
________________________________________
19.03. неделя, Доходно здание, 19 ч.
ДЪРЖАВНА ОПЕРА – РУСЕ 
Кавалерът на розата – опера от Рихард Щраус
(премиера)
постановка на Немски национален театър – Ваймар 
Диригент НАЙДЕН ТОДОРОВ
Режисьор ВЕРА НЕМИРОВА
Сценична адаптация & костюми Виолета Радкова
(по проект на Том Муш)
Драматургия Соня Немирова
Хормайстор Стeлияна Димитрова – Хернани
Участват: Мария Цветкова, Франк Ван Хове
Петя Цонева, Александър Крунев
Юлия Богданова, Теодора Чукурска 
Александър Баранов, Андреана Николова
Петър Костов
________________________________________
20.03. понеделник, ДЗ, зала Европа, 17:30 ч.
Заключителен концерт 
на майсторския клас по оперно пеене
________________________________________
20.03. понеделник, Доходно здание, 19 ч.
Струнно дуо Минчеви
МИНЧО МИНЧЕВ цигулка и виола
НИКОЛАЙ МИНЧЕВ цигулка
Програма:
Жан-Мари Льоклер, Л. Шпор, В. А. Моцарт
________________________________________
21.03 вторник, Доходно здание, 19 ч.
My Favorite 20. Century
Ансамбъл МОСКОВСКИ СОЛИСТИ
Диригент и солист: ЮРИ БАШМЕТ виола
Солисти: Андрей Проскробко цигулка
Алексей Найденов виолончело
Г. Свиридов – Камерна симфония оп.19
И. Стравински – Руска песен за виола и струнни
С. Прокофиев – Мимолетности, оп.22
А. Шнитке – Концерт На троих
Д. Шостакович – Камерна симфония оп.110
________________________________________
22.03. сряда, Доходно здание, 19 ч. 
Musical Journey over the World
Ансамбъл МОСКОВСКИ СОЛИСТИ
Диригент и солист: ЮРИ БАШМЕТ виола
Солисти:
Клавирно дуо
АГЛИКА ГЕНОВА & ЛЮБЕН ДИМИТРОВ
Й. С. Бах – Концерт за две пиана BWV 1060
Е. Григ – Две норвежки арии оп.63
М. Брух – Кол Нидрай за виола и струнни
Т. Такемицу – Блус и Валс
В. А. Моцарт – Дивертименто, фа мажор, К.138
П. И. Чайковски – Ноктюрно за виола и струнни
Д. Шостакович – Скерцо оп.11
И. Бенда – Grave за виола и струнни
Дж. Росини – Соната № 3, до мажор
________________________________________
23.03 четвъртък, ДЗ, зала Русе, 17:30 ч.
Заключителен концерт на майсторския клас по пиано
________________________________________
23.03. четвъртък, ДЗ, зала Европа, 19 ч.
450 години Клаудио Монтеверди
Вокален ансамбъл ACCORDATI
К. Монтеверди – из Vespro della Beata Vergine SV206
Диригент ДРАГОМИР ЙОСИФОВ
Континуо: Цветана Иванова клавесин
Иво Александров виолончело
________________________________________
24.03.петък, 19 ч. Джазът среща Класиката РУСЕНСКА ФИЛХАРМОНИЯ 
БИГ БЕНД РУСЕ
Солистите на CHICAGO JAZZ PHILHARMONIC
СТИЙВ ЕЙСЕНсаксофон/флейта
ЪРНИ АДАМС перкусии
ЛЕАНДРО ЛОПЕЗ ВАРАДИ пиано
ДЖОН МАУЛДЪР китара
ЗАРА ЗАХАРИЕВА цигулка
СТЮАРТ МИЛЪР бас
Диригент и солист РОБЪРТ ДЕЙВИС тромпет
носител на наградата „EММИ“
със специалното участие на
ЛЮБОМИР ДЕНЕВ пиано
ТЕОДОСИЙ СПАСОВ кавал
Продукция: Марк Инграм
Звук: инж. Роджър Хейс | Видео: Артър Търнбул
________________________________________
25.03. събота, ДЗ, зала Европа, 11 ч.
70 години  Детско-девически хор ДУНАВСКИ ВЪЛНИ – Русе 
Диригент ВЕСЕЛА ТОДОРОВА
Гергана Вичева пиано
Росица Симеонова контрабас
Владимир Нейчев ударни
Габриела Гарсия арфа
с участието на
Дамска формация ДУНАВСКИ ВЪЛНИ 
Б. Бритън – A Ceremony of Carols  
Б. Чилкот – Nidaros Джаз Меса
________________________________________
25.03. събота, ДЗ, зала Европа, 17:30 ч.
Заключителен концерт
на майсторския клас по цигулка
________________________________________
25.03. събота, Доходно здание, 19 ч.
SUD: Музика и Мистерия на Първичния звук
МАРКО БИЗЛИ вокал
СЕФАНО РОКО архилютня, басова китара
ФАБИО АКУРСО лютня
ЛЕОНАРДО МАСА колашоне
ВИТО ДЕ ЛОРЕНЦИ дайрета
________________________________________
26.03. неделя, Доходно здание, 19 ч.
ФЕСТИВАЛЕН ОРКЕСТЪР 
Хор ПРОФ. ВАСИЛ АРНАУДОВ – Русе
Диригент ЕМИЛ ТАБАКОВ
Солист АЛЕКСАНДЪР СОМОВ виолончело
Е. Елгар – Концерт за виолончело
Ф. Менделсон – Театрална музика „Сън в лятна нощ“
ПАРАЛЕЛНА ПРОГРАМА
10 март,Доходно здание, 18 ч.
НЕ/ПОЗНАТИ изложба от Златния фонд на ОББ
________________________________________
11.03.,събота, 17 ч.
Меломания изложба конкурс
________________________________________
12.03., неделя, 17 ч.
ММД през обектива
фотоизложба на Евгени Станимиров
________________________________________
18.03., събота, Синема Сити
Травиата – опера от Джузепе Верди
с участието на СОНЯ ЙОНЧЕВА сопран
прожекция на спектакъла 
на Метрополитен опера – Ню Йорк 
________________________________________
25-26.03.
Рисунки върху стъкло уъркшоп
Ръководител МАРИЯ МИРЕЛА МОЛДОР, Румъния
Повече информация може да откриете на http://www.marchmusicdays.eu/index.php?lang=bg
logo изтеглен файл zx620y348_2020453 product_image (1)
Подобни събития
Разгледайте